top of page

Програма зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури 2018 року містить вимоги до рівня загальноосвітньої підготовки учасників, а також конкретизує, що повинен знати та вміти випускник навчального закладу в межах визначених тематичних розділів. У блоці “Українська література” наведений перелік літературних творів, які виносяться на зовнішнє незалежне оцінювання.

Характеристика сертифікаційної роботи

http://testportal.gov.ua/sertificat/

          Готуємо (-сь) до ЗНО з української мови

Написання власного висловлення є обов’язковою складовою частиною роботи з української мови та літератури на ЗНО. Орієнтовний обсяг твору складає орієнтовно 150-200 слів (це приблизно 1 сторінка формату А4). Текст обсягом до 100 слів не перевіряється як такий, що не відповідає вимогам.

У багатьох одинадцятикласників необхідність написання власного висловлювання на ЗНО викликає острах, проте підготуватися до цього завдання й написати твір добре, звісно ж, можна. Наведемо декілька пояснень та практичних порад, які допоможуть Вам отримати високий бал.

Твір на ЗНО – письмова робота не з літератури, а з мови. І в цьому є принципова різниця: не творче, а саме логічне мислення стане запорукою успіху. Власне висловлювання повинно мати чітку структуру, дотримання якої буде визначальним при оцінюванні роботи.

Як написати власне висловлення (твір)

bottom of page